Najlepsza VPN dla Chrome w 2025 roku

Usługa VPN oraz specjalne rozszerzenia VPN dla przeglądarki Google Chrome pozwalają zabezpieczyć swoje dane i znacznie zwiększyć prywatność podczas działań online. To jednak niejedyne zalety tego rodzaju narzędzi. Sprawdź, dlaczego warto stosować VPN w trakcie korzystania z przeglądarki internetowej i poznaj najlepsze rozwiązania dla Chrome w 2025 roku.

Najlepsze VPN dla Chrome

Porównanie najlepszych VPN dla Chrome

Wśród najbardziej polecanych sieci VPN dla przeglądarki Google Chrome znalazły się m.in. NordVPN, Surfshark, PureVPN i CyberGhost. Każda z usług oferuje użytkownikom dużą liczbę serwerów, solidne zabezpieczenia oraz wiele funkcji dodatkowych, które zapewniają im poprawę bezpieczeństwa i prywatności online.

NordVPN: najlepsza VPN dla Chrome

Pierwsze miejsce w naszym rankningu sieci VPN dla Chrome zajmuje usługa NordVPN. Sieć oferuje dostęp do 7500 serwerów w ponad 150 lokalizacjach oraz wiele funkcji bezpieczeństwa, które skutecznie chronią użytkowników Internetu.

Nord VPN

Zalety

Jednym z największych atutów NordVPN jest mocne, 256-bitowe szyfrowanie na wojskowym poziomie. Na uwagę zasługuje również ścisła polityka braku logów – sieć nie śledzi, nie gromadzi i nie udostępnia żadnych danych użytkowników. Oferuje ona ponadto duże prędkości, nieograniczoną przepustowość oraz liczne funkcje dodatkowe – np. wyłącznik awaryjny (kill switch), ochronę przed wyciekami DNS, dwukrotne szyfrowanie danych czy opcję CyberSec do blokowania złośliwego oprogramowania i reklam. Plusem tego VPN-a jest ponadto 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Co więcej, współpracuje on z licznymi serwisami streamingowymi, np. Netflixem, Disney+, platformą Max czy tymi emitującymi wydarzenia sportowe.

Wady

Za minus usługi NordVPN mogą zostać uznane dość wysokie koszty subskrypcji – cena idzie jednak w parze z jakością i skuteczną ochroną. Można zaobserwować również nieco skomplikowaną obsługę niektórych funkcji, a w razie wystąpienia pewnych problemów konieczne jest niekiedy dłuższe oczekiwanie na wsparcie techniczne.

Ogólna ocena rozszerzenia dla Chrome: 9,7/10

NordVPN

14,89 zł

Surfshark VPN: najlepsza tania VPN dla Chrome

Kolejną polecaną siecią VPN dla Google Chrome jest Surfshark – stosunkowo tania, a przy tym naprawdę skuteczna usługa oferująca dostęp do ponad 3200 serwerów w 100 krajach.

SurfShark

Zalety

Surfshark zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności m.in. ze względu na szyfrowanie 256-AES, politykę „no-logs” oraz nowoczesne protokoły VPN. Oferuje on również tryb kamuflażu oraz przycisk awaryjny kill switch, a ponadto – wiele zaawansowanych, dodatkowych funkcji. To m.in. blokada wyskakujących reklam, funkcja Incogni czy alert informujący o wycieku danych. W porównaniu z innymi podobnymi usługami Surfshark VPN stanowi również bardzo przystępne cenowo rozwiązanie. Atutem sieci jest ponadto możliwość oglądania filmów czy seriali na wielu popularnych platformach streamingowych (m.in. Netflix, Disney+, Max, Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Hulu, Hotstar, IPTV, Roku czy AbemaTV).

Wady

Dla początkujących użytkowników sieci VPN usługa Surfshark może się okazać za bardzo skomplikowana. Za jej minus można uznać także zmienną prędkość połączenia, która zależy m.in. od danej witryny internetowej, wybranego serwera czy lokalizacji. Zdarza się, że nie jest ona wystarczająca do swobodnego streamingu w rozdzielczości HD.

Ogólna ocena rozszerzenia dla Chrome: 9,5/10

Surfshark

11,49 zł

PureVPN: najbardziej prywatna VPN dla Chrome

Wybierając sieć VPN dla przeglądarki Chrome, warto wziąć pod uwagę również usługę o nazwie PureVPN. Oferuje ona 6000 serwerów w +96 lokalizacjach. To wydajne narzędzie zapewniające szybkie połączenie oraz minimalne opóźnienia.

Pure VPN

Zalety

PureVPN oferuje 256-bitowe szyfrowanie AES, niezawodne protokoły (WireGuard, IKEv2, OpenVPN TCP i OpenVPN UDP) oraz automatyczny wyłącznik. Jedną z największych zalet sieci są również serwery oparte wyłącznie na pamięci RAM, które znacznie ograniczają ryzyko przechowywania danych na dyskach. Usługa zapewnia również politykę braku logów, wysyła aktualne alerty i monitoruje dark web. Fanów dobrych filmów i seriali ucieszy natomiast fakt, że jest ona kompatybilna m.in. z Netflixem, Prime Video, Disney+ czy Hulu.

Wady

Wśród wad sieci PureVPN można wymienić cenę w planie miesięcznym, która wynosi prawie 20 EUR. Można jednak zmniejszyć koszty subskrypcji, wybierając plan na 2 lub 5 lat. Usługa ma ponadto pewne ograniczenia w niektórych krajach i nie zawsze radzi sobie ze streamingiem na platformie Max.

Ogólna ocena rozszerzenia dla Chrome: 9/10

PureVPN

3,69€

CyberGhost: najlepsza darmowa VPN dla Chrome

Na liście polecanych sieci VPN dla Chrome znalazł się także CyberGhost – szybkie serwery w ponad 100 krajach, duża stabilność i skuteczna ochrona przed wyciekami danych czynią go jednym z najlepszych rozwiązań na rynku. Oferuje on również bardzo dobre rozszerzenie dla przeglądarki, które jest całkowicie bezpłatne.

CyberGhost

Zalety

Sieć VPN CyberGhost zapewnia swoim klientom szyfrowanie na poziomie wojskowym, ochronę przed wyciekiem DNS i WebRTC czy opcję podwójnego tunelowania. Zaletą usługi jest również polityka braku logów czy wyłącznik kill switch. Wiele zaawansowanych funkcji to niejedyne atuty tej usługi – jest ona polecana również ze względu na stosunkowo niskie koszty subskrypcji oraz 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Co więcej, CyberGhost VPN jest bardzo łatwy w użyciu i współpracuje z wieloma platformami streamingowymi takimi jak Netflix, Amazon Prime Video, BBC iPlayer czy Hulu.

Wady

CyberGhost to usługa VPN, w przypadku której zalety zdecydowanie przeważają nad wadami. Za jej minus można ewentualnie uznać blokadę na terenie Chin czy niższe prędkości na połączeniach oddalonych o ponad 10 000 km – co jest jednak zupełnie normalnie.

Ogólna ocena: 8/10

CyberGhost

2,03€

Bezpieczeństwo VPN dla Chrome

Analiza bezpieczeństwa VPN dla Chrome

Korzystanie z sieci VPN podczas działań online w przeglądarce Google Chrome ma duży wpływ na bezpieczeństwo danych oraz prywatność. To zasługa skutecznego szyfrowania połączenia czy maskowania prawdziwego adresu IP użytkownika. Dostawcy wirtualnych sieci prywatnych oferują klientom także specjalne rozszerzenia dla tej oraz wielu innych przeglądarek. Porównując różne usługi, warto dokładnie przeanalizować ich możliwości oraz funkcje bezpieczeństwa – różnią się one w zależności od wybranego rozwiązania. Znaczenie mogą mieć m.in. duże prędkości, intuicyjna obsługa oprogramowania czy sama cena subskrypcji lub gwarancja zwrotu pieniędzy.

Instalacja VPN w Chrome

Jak zainstalować rozszerzenie VPN w Google Chrome

W celu skonfigurowania rozszerzenia VPN dla Chrome należy postępować według poniższej instrukcji.

  • Otwórz przeglądarkę Google Chrome, a następnie przejdź do Chrome Web Store.
  • Korzystając z paska wyszukiwania, znajdź rozszerzenie, które ma zostać zainstalowane na urządzeniu.
  • Wybierz rozszerzenie VPN – warto zwrócić uwagę na to, czy obok nazwy sieci widnieje niebieski „haczyk”/„ptaszek” informujący o oficjalnej weryfikacji.
  • Kliknij Dodaj do Chrome.
  • Skonfiguruj rozszerzenie Chrome, klikając ikonkę puzzla (prawy górny róg przeglądarki) i przypinając VPN do paska narzędzi.
  • Połącz się z serwerem.

Chrome

Funkcje rozszerzenia VPN

Co robi rozszerzenie VPN dla Chrome?

Rozszerzenie VPN dla przeglądarki Chrome przekierowuje i szyfruje ruch internetowy użytkownika, ukrywa jego rzeczywistą lokalizację, a dzięki temu – chroni połączenie sieciowe i maskuje tożsamość przed nieupoważnionymi podmiotami trzecimi. Trzeba jednak mieć na uwadze, że rozszerzenie nie jest tym samym co oprogramowanie VPN. Koncentruje się ono wyłącznie na aktywności w przeglądarce – ta poza nią w dalszym ciągu pozostaje jednak widoczna i jawna. Chcąc chronić dane i zwiększyć prywatność także podczas innych działań online, najlepiej zatem postawić na oprogramowanie VPN.

Testowanie VPN dla Chrome

Jak testujemy rozszerzenia VPN dla Chrome

Testując rozszerzenia VPN dla Chrome, bierzemy pod uwagę m.in. takie czynniki jak:

  • szyfrowanie;
  • możliwości odblokowywania platform streamingowych i witryn internetowych;
  • liczba serwerów i różnorodność ich lokalizacji;
  • dodatkowe funkcje bezpieczeństwa.

Szyfrowanie rozszerzenia

Weryfikując rozszerzenia dla Google Chrome, skupiliśmy się na tym, czy ruch jest właściwie szyfrowany i czy dana firma zapewnia politykę braku logów. To pozwoliło nam się upewnić, że dane użytkownika – np. historia przeglądania – nie są zapisywane ani przechowywane. Większość usług VPN oraz ich rozszerzeń oferuje solidne szyfrowanie AES-256 i opcję zmiany protokołu.

Dostęp do usług streamingowych

W trakcie testów sprawdziliśmy też opcję dostępu do najpopularniejszych platform streamingowych – m.in. Netflix, Max, Disney+ czy Amazon Prime Video. Dzięki niej możliwe jest oglądanie seriali, filmów czy programów rozrywkowych, które bez usługi VPN są niedostępne. Zwróciliśmy również uwagę na to, które rozszerzenia oferują serwer w lokalizacji pozwalającej na odblokowywanie regionalnych usług.

Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa dla Chrome

Oprócz oferowanego szyfrowania czy dostępu do platform streamingowych skupiliśmy się także na dodatkowych funkcjach bezpieczeństwa dla przeglądarki. Mowa m.in. o geomaskowaniu, blokowaniu wyskakujących reklam i WebRTC itp.

Liczba lokalizacji serwerów

Podczas testów policzyliśmy także lokalizacje dostępnych serwerów, jakie oferują konkretne usługi VPN, oraz rozszerzenia dla przeglądarki Google Chrome. Mają one szczególne znaczenie ze względu na to, że serwery położone blisko rzeczywistej lokalizacji użytkownika pozwalają cieszyć się dużymi prędkościami i zyskać dostęp do zablokowanych platform streamingowych czy witryn z innych krajów świata.

Wnioski

Wnioski

VPN dla Chrome jest w stanie znacznie zwiększyć anonimowość oraz bezpieczeństwo użytkowników w trakcie przeglądania Internetu. Wybierając konkretną usługę lub rozszerzenie VPN, warto wziąć pod uwagę m.in. takie narzędzia jak NordVPN, Surfshark, PureVPN czy CyberGhost. Sieci te zapewniają nie tylko dostęp do dużej liczby serwerów w różnych lokalizacjach, ale również zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.