7 najlepszych rozszerzeń VPN dla przeglądarek internetowych w 2025 roku

Decydując się na wsparcie przeglądarki w postaci sieci VPN, możesz znacznie zwiększyć bezpieczeństwo i prywatność swoich danych podczas surfowania w Internecie. W tym przypadku warto postawić na specjalne rozszerzenia VPN dla przeglądarek internetowych. Sprawdź, czym różnią się one od aplikacji VPN i które z nich okażą się najlepszym wyborem.

Czym jest rozszerzenie VPN

Czym jest rozszerzenie VPN?

Rozszerzenie VPN działa na zasadzie pilota, który steruje aplikacją VPN na urządzeniu bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Pozwala ono m.in. uruchamiać VPN, zmieniać ustawienia aplikacji czy wybierać lokalizacje serwerów. Jest to zatem pewnego rodzaju dodatek pozwalający kontrolować usługę przez przeglądarkę, np. Google Chrome. Rozszerzenie VPN tworzy pomiędzy nią a Internetem zaszyfrowane połączenie, dzięki czemu wszelkie działania online – np. przeglądanie stron i social mediów czy dostęp do platform streamingowych – pozostają ukryte przed podmiotami trzecimi. Cyberprzestępcy, rząd czy dostawcy usług internetowych nie widzą zatem, co robi użytkownik podczas korzystania z przeglądarki.

Różnice między rozszerzeniami VPN a aplikacjami VPN

Między aplikacją VPN a samym rozszerzeniem występuje jedna kluczowa różnica. Aplikacja chroni cały ruch, który opuszcza dane urządzenie, z kolei rozszerzenie skupia się wyłącznie na danych w internetowej przeglądarce. Podczas korzystania z rozszerzenia ruch poza przeglądarką pozostaje zatem jawny i nie jest tak samo chroniony. Pozostałe programy czy aplikacje na urządzeniu – np. Messenger czy Netflix – korzystają ze zwykłego połączenia, które nie podlega szyfrowaniu.

Najlepsze rozszerzenia VPN 2025

Najlepsze rozszerzenia VPN dla przeglądarek w 2025 roku

Wśród najlepszych rozszerzeń VPN znalazły się NordVPN, Surfshark VPN, ExpressVPN, TunnelBear, Hola VPN, Hotspot Shield oraz 1VPN. Sprawdź, co wyróżnia każde z tych narzędzi i które z nich okaże się najlepszym wyborem dla Twojej przeglądarki.

NordVPN

NordVPN

14,89 zł

Jednym z najbardziej polecanych rozszerzeń VPN dla przeglądarek jest rozszerzenie NordVPN – sieci, która zajmuje pierwsze miejsca w wielu rankingach. Skutecznie chroni ono aktywność użytkowników w przeglądarce (Google Chrome, Edge i Firefox) przed nieupoważnionymi podmiotami – zabezpiecza ruch, ukrywa lokalizację i ogranicza wycieki adresów IP. Oprócz typowych funkcji bezpieczeństwa rozszerzenie wpływa również na sam komfort podczas surfowania w Internecie. To zasługa dodatkowych funkcjonalności, jak np. Threat Protection (dostępna w niektórych pakietach), która blokuje wyskakujące reklamy czy podejrzane linki. Co więcej, rozszerzenie NordVPN określa, które witryny internetowe mają widzieć rzeczywistą wirtualną lokalizację użytkownika, a które mają zostać kierowane poprzez dzielone tunelowanie przez serwer VPN. Specjalny algorytm wybiera ponadto dokładnie ten serwer, który jest najlepszy pod względem obciążenia czy odległości.

Surfshark VPN

Surfshark

11,49 zł

Innym polecanym rozszerzeniem VPN dla przeglądarek jest Surfshark VPN dla Chrome, Mozilli Firefox oraz Edge, uznawany za jedno z najlepszych rozwiązań na rynku. Narzędzie szyfruje połączenie internetowe, blokuje niechciane reklamy oraz pliki cookie i pozwala użytkownikom na zachowanie prywatności podczas działań online. Internauci otrzymują ponadto alerty w razie wykrycia złośliwego oprogramowania, wycieku danych i wszelkich innych zdarzeń, które zagrażają bezpieczeństwu danych. Instalacja rozszerzenia Surfshark jest ponadto wyjątkowo prosta i intuicyjna, a surfowanie w Internecie staje się dzięki niemu nie tylko bezpieczniejsze, ale również szybsze i wygodniejsze.

ExpressVPN

ExpressVPN

8,33$

W odróżnieniu od większości innych rozszerzeń do przeglądarek rozszerzenie ExpressVPN zabezpiecza całe urządzenie, a nie wyłącznie ruch w przeglądarce. Użytkownik może z kolei korzystać z wszystkich funkcji VPN-u bezpośrednio z przeglądarki. Rozszerzenie umożliwia wygodne omijanie blokad geograficznych i oferuje użytkownikom te same serwery co aplikacja VPN. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa zapewniają skuteczną ochronę danych i prywatności – to wszystko zasługa 256-bitowego szyfrowania AES klasy wojskowej, polityki „no logs” oraz serwerów RAM. Jednym z największych atutów rozszerzenia są też wysokie prędkości – dzięki nim możliwe jest swobodne oglądanie filmów czy seriali na platformach streamingowych na różnych serwerach. Rozszerzenie to współpracuje z Netflixem, Max, Disney+, BBC iPlayer czy Hulu. Po uruchomieniu Google Chrome pozwala ono również na automatyczne łączenie z ostatnio używaną lokalizacją serwera. Co więcej, w przeciwieństwie do samej aplikacji Express VPN rozszerzenie do Chrome chroni przed wyciekami WebRTC i oferuje funkcję HTTPS Everywhere – a to oznacza, że użytkownik zostaje połączony z najbezpieczniejszą możliwą wersją danej strony.

TunnelBear

TunnelBear

Kolejnym polecanym rozszerzeniem VPN dla przeglądarek internetowych jest TunnelBear, kompatybilny z Google Chrome, Firefoxem oraz Operą. Oferuje on duże prędkości, przejrzysty, prosty interfejs oraz możliwość łączenia się z serwerami w ponad 47 krajach. Dużą jego zaletą jest również tryb kamuflażu, który pozwala ukryć fakt korzystania z sieci VPN. Rozszerzenie TunnelBear zapewnia ponadto ochronę przed wyciekami danych, oferuje przycisk awaryjny kill switch i blokuje niechciane reklamy oraz trackery.

Hola VPN

HolaVPN

Hola VPN również może zostać zainstalowany jako rozszerzenie przeglądarki m.in. Google Chrome, Mozilla Firefox czy Opera. Przekierowuje on ruch przez serwer w innym kraju, zmienia prawdziwy adres IP i pozwala na odblokowanie ograniczonych stron internetowych. Ciekawą funkcją tego narzędzia jest opcja śledzenia kart – rozszerzenie może włączać VPN tylko na konkretnych kartach.

Hotspot Shield

Hotspot Shield

Innym polecanym rozszerzeniem VPN dla przeglądarek internetowych jest Hotspot Shield. Jego darmowa wersja posiada jednak pewne ograniczenia – np. limit danych 500 MB oraz wyłącznie jedną lokalizację serwera na terenie Stanów Zjednoczonych. W wersji płatnej istnieje natomiast możliwość korzystania z serwerów w 80+ krajach bez narzuconych z góry limitów danych. Hotspot Shield oferuje wysokie prędkości i posiada swój protokół Catapult Hydra, redukujący problemy z latencją. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się szybkim, niezawodnym połączeniem – również podczas oglądania treści w serwisach streamingowych. Dużym plusem tego rozszerzenia są również funkcje bezpieczeństwa i prywatności – włącznie z blokadą śledzenia i blokadą wyskakujących reklam.

1VPN

1VPN

Wśród rozszerzeń VPN, które warto wziąć pod uwagę w 2025 roku, znalazł się również 1VPN dla Google Chrome czy Firefoxa. Narzędzie zmienia adres IP użytkownika, przekierowując ruch internetowy przeglądarki przez jeden ze swoich serwerów. Zapewnia ono również dostęp do treści objętych geoblokadami, pozwala na ukrycie historii przeglądania przed dostawcami usług internetowych i umożliwia obejście blokad nakładanych np. przez rząd poszczególnych krajów. Dużym atutem tego rozszerzenia VPN jest też brak ograniczeń danych dla przeglądania stron, streamingu czy pobierania, a także opcja wyłączania WebRTC, która zapobiega wyciekom rzeczywistego IP użytkownika. 1VPN wyróżnia ponadto ścisła polityka braku logów oraz łatwość obsługi.

Kryteria wyboru rozszerzenia

Kryteria wyboru najlepszego rozszerzenia VPN dla przeglądarek

Większość rozszerzeń VPN dla przeglądarek internetowych ma podobne funkcje co aplikacje VPN. Wybierając konkretne narzędzie, warto zwrócić uwagę m.in. na:

  • możliwość maskowania i zmiany adresu IP, która zapobiega śledzeniu aktywności użytkowników Internecie;
  • prywatność podczas przeglądania witryn internetowych czy mediów społecznościowych;
  • blokadę wyskakujących reklam czy plików cookie;
  • pomijanie blokad geograficznych i dostęp do platform streamingowych (np. Netflixa, Maxa, Disney+ czy Amazon Prime Video) na serwerach z różnych krajów;
  • torrentowanie i korzystanie z usług P2P;
  • omijanie firewalli, cenzury i wszelkich innych blokad, które uniemożliwiają swobodne korzystanie z Internetu.

Rozszerzenia VPN pozwalają na bezpieczne korzystanie także z publicznych sieci Wi-Fi – bez obaw o wyciek czy kradzież wrażliwych danych.

Korzyści z używania rozszerzeń

Korzyści z używania rozszerzeń VPN w przeglądarkach

Używanie rozszerzeń VPN w przeglądarkach internetowych zapewnia użytkownikom wiele korzyści – i nie chodzi tylko o wzrost bezpieczeństwa i prywatności.

Poprawa bezpieczeństwa online

Jednym z największych atutów używania rozszerzeń VPN jest poprawa bezpieczeństwa oraz wzrost prywatności podczas działań w sieci. Prawdziwy adres IP zostaje ukryty i zastąpiony adresem IP serwera, dzięki czemu podmioty trzecie nie mogą śledzić aktywności użytkownika.

Dostęp do treści bez ograniczeń geograficznych

Rozszerzenia VPN zapewniają również dostęp do treści, które są objęte blokadami geograficznymi. Co to oznacza? Możesz dzięki nim korzystać z platform streamingowych, witryn internetowych czy multimedialnych treści, które są zablokowane w danym regionie.

Ograniczenia rozszerzeń VPN

Ograniczenia rozszerzeń VPN dla przeglądarek

Rozszerzenia VPN dla przeglądarek internetowych mają pewne ograniczenia w porównaniu z aplikacjami VPN. Zazwyczaj nie chronią one całej aktywności urządzenia, lecz wyłącznie ruch w przeglądarce – ten poza nią jest już jawny i widoczny, np. dla dostawców Internetu czy hakerów. Rozszerzenia mogą mieć ponadto wpływ na prędkość połączenia i nie są dostępne na wszystkie przeglądarki.

FAQ dotyczące rozszerzeń VPN

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rozszerzeń VPN dla przeglądarek

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania na temat rozszerzeń VPN dla przeglądarek.

Czy VPN mogą odblokować platformy streamingowe?
Czy używanie VPN w przeglądarkach jest legalne?